Szakadó esőben zajlott a DMax Sprint Cup 2018 második fordulója. A csurom vizes Milton Keynesi pálya nem kis kihívást jelentett a versenyzőknek, rengeteg megpőrdülés, kicsúszás tarkította a versenyt.

Időmérő Edzés (Race 1)

Light Kategória

A meglehetősen nehéz körülmények ellenére nagyon szorosan alakult a végeredmény, az első három helyezett között nem volt több 1 tizedmásodpercnél, az első két helyezett között pedig 8ezred(!) volt mindössze a differencia. Mindezt esőben sikerült összehozni egy 1200méteres meglehetősen technikás versenypályán. Végül az első helyezett Szegfű Richard lett, Hurja András és Sebők Zoltán előtt.

Heavy Kategória

Itt már nem alakult ki a Light kategóriához hasonló szoros eredmény, ugyanis János László brutális, 6 tizedes előnnyel hozta el az első helyet Homonnai Csaba és Varga Levente elől. Érdekesség, hogy az esőben a nehezebb súlyú versenyzők voltak a gyorsabbak, Laci például 2.1 másodpercel ment jobb időt a Light kategória nyertesénél.

Verseny (Race 2)

A rajtnál Homonnai Csabi(H) simán lerajtolta János Lászlót(H), és megkezdte az előnye kiépítését, ráadásul pár körel később Laci(H) hibázott is egyet ami a vizes pályán azonnal megpördüléshez vezetett, pillanatok alatt a 4. helyen találta magát Itt egy elég komoly csata alakult ki Szegfű Ricsi(L), Máté Mátyás(L) és Levente Varga(H) között. A 6. kör környékén aztán Csabi(H) kétszer is hibázott melynek köszönhetően Levente Varga(H) állt az élre, akire lassan Ricsi(L) zárkózott fel. Őket Laci(H) követte, mikor sajnálatos módón Ricsi elkövetett egy hibát, megforgatta Levit aki így az első helyről a negyedikre csúszott vissza, de még így is a Heavy kategória dobogós helyén haladt.
A verseny második felében megnyugodtak a kedények, de így is egy aránylag szoros befutót láthatottak a nézők.

Szegfű Richard 5 pont levonást kapott Varga Levente meglökéséért.

Az újoncok közül ezőttal Divinyecz Roland emelkedett ki aki a Light kategória 3. helyén fejezte be a versenyt, neki és minden résztvevőnek gratulálunk akik teljesítették ezt a nehéz, kihívásokkal teli esős futamot.